Wykonawca wszedł na plac budowy aquaparku [foto]

Kolejny krok w kierunku budowy Fabryki Wody na Gontynce. Od czwartku plac budowy przejął wykonawca.

— Teraz generalny wykonawca, czyli konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. zajmie się porządkowaniem i zabezpieczaniem terenu budowy, realizowane będą prace przygotowawcze. Zasadnicze roboty budowlane rozpoczną się dopiero za kilkanaście dni – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Budowa ma potrwać 2,5 roku, Koszt wszystkich prac to 349 mln zł. Zostaną sfinansowane z kredytu zaciągniętego przez spółkę miejską Fabryka Wody.

Fabryka Wody ma być połączeniem nowoczesnego aquaparku z edukatorium. Atrakcjami będą baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, basen sportowy, strefa wellness i kilkanaście saun tworzących jedno z największych w Polsce saunariów. Baseny rekreacyjne z plażą zaplanowano też pod gołym niebem. Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. W części edukacyjnej przewidziano przestrzeń ekspozycyjną i laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Źródło: MARCIN GIGIEL m.gigiel@wszczecinie.pl

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *