Nick Cave & The Bad Seeds wystąpią w Polsce

28 maja 2020 r. w Arena Gliwice wystąpi zespół Nick Cave & The Bad Seeds. Zespół zagra w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album «Ghosteen». Bilety na koncert trafią do sprzedaży 25 października.

Siedemnasty album Nick Cave and The Bad Seeds «Ghosteen» miał cyfrową premierę 4 października. Na winylu i CD krążek będzie dostępny od 8 listopada. W ramach przyszłorocznej europejskiej trasy koncertowej promującej «Ghosteen» Nick Cave and The Bad Seeds zagrają w Arena Gliwice 28 maja 2020 r.

«Guardian» napisał o «Ghosteen», że to zbiór «najpiękniejszych piosenek, jakie napisał Cave», łączących desperację z empatią i wiarą. «The Telegraph» pisze, że to wzruszające studium rozpaczy, a «New Musical Express», że ten poruszający album jest próbą zmierzenia się artysty ze stratą.

Cave próbował się już z tym zmierzyć na poprzedniej płycie «Skeleton Tree» (choć w większości kompozycje były napisane przed śmiercią jego syna) i filmie dokumentalnym «One More Time with Feeling».

Kilka tygodni temu, podczas spotkania z fanami w Nowym Jorku, w ramach mini trasy «Conversations With Nick Cave», muzyk został zapytany, jak odnajduje się w pisaniu po traumie związanej ze śmiercią syna. «Ciężko było mi coś zacząć, bo czułem się jakby brakowało tlenu potrzebnego do pisania. Musiałem przez to przejść, zmierzyć się i zmienić trochę kierunek swojej twórczości. Smutek wyzwala niezwykłą szczerość. Jest w nim coś przerażająco pięknego (…) takie wydarzenie zmienia, ale po rozsypce trzeba poskładać się na nowo, w nieco inny sposób» — powiedział Nick Cave.

«Ghosteen» był nagrywany m.in. w Kalifornii i w Berlinie, mieście, do którego Cave trafił w latach 80. Nagrał tam z The Bad Seeds kilka pierwszych płyt, m.in. w słynnym Hansa Studio, gdzie nagrywali David Bowie i Iggy Pop.

To będzie kolejna wizyta Nicka Cave’a w Polsce. Dwa lata temu artysta wystąpił podczas festiwalu Open’er w Gdyni. Bilety na koncert 28 maja 2020 r. trafią do sprzedaży 25 października. 

Źródło:PAP

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *