New Model Army koncertuje w Polsce

Angielski zespół New Model Army wystąpi we wtorek w Gdyni, a w kolejnych dniach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Kapela Justina Sullivana będzie promowała swój ostatni, zbierający znakomite recenzje album «From Here».Darowizny, testamenty, spadki po zmianach przepisów. Sprawdź, kto musi zapłacić podatek od dziedziczonej nieruchomości

Ostatni album «From Here» New Model Army ukazał się w sierpniu tego roku. To piętnasta płyta w karierze zespołu, którego początki sięgają czasów, w których Wielką Brytanią rządziła Żelazna Dama, czyli Margaret Thatcher. New Model Army założył w 1980 r. wokalista, gitarzysta i autor tekstów Justin Sullivan. Zaczynali od koncertów w przemysłowym ośrodku Bradford. Od początku w ich tekstach nie brakowało polityki.

«Niektórzy ich lubili, bo uważali za lewicowych, niektórzy – bo myśleli, że pasują bardziej do prawej strony, a inni – bo byli po prostu przerażający» – mówi jeden z bohaterów dokumentu o zespole «Between Dog and Wolf: The New Model Army Story».

Ich debiutancki album «Vengeance» z 1984 roku znalazł się na brytyjskiej szczycie list przebojów, zrzucając z niej zespół Morrissey’a The Smiths. Potem nagrali kolejne znakomite albumy «The Ghost of Cain» i «Thunder and Consolation».

O nagranej w studio na niewielkiej norweskiej wyspie Giske, w ciągu zaledwie dziewięciu dni, płycie «From Here» recenzenci pisali: «tą płytą NMA pokazują, że wciąż mają coś do powiedzenia» (louderthanwar.com), «to niewesoły, tylko pozornie prosty rock» (maximumvolumemusic.com), «co drugi numer to po prostu podręcznik budowania napięcia i umiejętnego rozkładania akcentów w piosence rockowej» (interia.pl).

New Model Army wielokrotnie występowali w Polsce. Po raz pierwszy zagrali u nas jeszcze w latach 80. Występowali m.in. na Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock.

We wtorek New Model Army wystąpi w gdyńskim klubie Ucho, 16 października w Warszawie (Proxima), dzień później we Wrocławiu (Stary Klasztor) i w piątek w Krakowie (Kwadrat). Zagrają materiał z płyty «From Here», ale też przeboje sprzed lat, jak «Purity», «51st State» i «Over the Wire».

Źródło:PAP

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *